mashynna-shtukaturka-abo-ruchna

mashynna-shtukaturka-abo-ruchna
mashynna-shtukaturka-abo-ruchna

ЩО КРАЩЕ: МАШИННА АБО РУЧНА ШТУКАТУРКА? Суперечки з приводу того, яким способом краще (ручним або машинним) наносити штукатурку серед висококваліфікованих будівельників не припиняються досі. Кожна зі сторін наводить свої аргументи на користь того чи іншого варіанту.

Штукатурка ручним способом є більш традиційною та застосовується у більшості випадків. Пов'язано це, у першу чергу, з тим, що обробка поверхні відбувається тільки за участю майстра стандартними інструментами та матеріалом, без використання спеціальних пристроїв та пристосувань. Це означає, що проведення штукатурних робіт може освоїти будь-яка людина за мінімальних вкладень.

mashynna-shtukaturka-abo-ruchna

ЩО ТАКЕ МАШИННА ШТУКАТУРКА? Машинна штукатурка – це нанесення шару штукатурної суміші на оброблювану поверхню за допомогою спеціального пристрою, який називається штукатурна станція або машина. Використання такої станції дозволяє значно скоротити час на нанесення суміші та при цьому позбавити будівельників від частини фізичної праці. Однак при цьому фінішна обробка та вирівнювання все одно виконуються людиною. Принцип роботи штукатурної машини полягає у ретельному змішуванні сухої штукатурної суміші з водою та подачі готового матеріалу під тиском через розчинний пістолет на поверхню, що заштукатурюється.

Така станція працює на спеціальних сумішах тільки заводського виготовлення. Машинні штукатурки на основі гіпсу застосовуються при внутрішніх роботах, а на основі цементно-піщаної суміші – при зовнішніх. Через те, що цементні штукатурки набагато важчі за гіпсових, штукатурна станція працює з ними дещо гірше: зростає знос шнеків у бункері для змішування, у 2 рази падає швидкість подачі суміші та т.ін. Тому, в даний час, повсюдно для машинного нанесення застосовується лише штукатурка на основі гіпсової сполучної, цементно-піщана суміш використовується вкрай рідко.

До переваг сумішей на основі цементу та піску можна віднести:

Дуже високий рівень міцності та надійності такого покриття. Високий рівень адгезії та захисту від підвищеної вологості. Невисока вартість компонентів, що входять до складу суміші. До переваг гіпсової штукатурки можна віднести:

Швидкість схоплювання. У середньому для висихання досить 3 днів, лише у деяких випадках потрібно до 7 діб. Відмінний показник тепло- та звукоізоляції покриття. Висока пластичність, застосування спеціальної штукатурної сітки для армування не обов'язкове. Відсутність тріщин при правильному нанесенні та подальшій обробці. Безпека для здоров'я компонентів, що входять до складу суміші, відмінно підходить для робіт всередині житлових приміщень.

mashynna-shtukaturka-abo-ruchna

МАШИННА ШТУКАТУРКА: ПЛЮСИ ТА МІНУСИ Звичайно, використання штукатурної станції має свої переваги та недоліки. Розглянемо докладно позитивні та негативні сторони механізованого нанесення штукатурки.

Машинна штукатурка: переваги До переваг використання машинної штукатурки можна віднести:

Легкість та простота нанесення штукатурки на поверхню, що обробляється. Час на обробку однакової по площі поверхні скорочується у 3-4 рази у порівнянні з ручним нанесенням. Більш економна витрата матеріалів на обробку однієї й тієї ж площі. Трудовитрати при роботі з машинною станцією у 2 рази менше. Висока якість робіт: штукатурка однорідна за складом, забезпечується краще зчеплення з обробленою поверхнею через подачу під високим тиском, правильні пропорції при приготуванні суміші закладені у програму станції. Недоліки Однак, при штукатурці машинним способом є й свої недоліки:

Помітний шум при роботі, що виключає використання у вечірній час. Більшість працює від мережі з трьома фазами (можливість підключення не у кожному приміщенні). Необхідність додаткового обслуговування перед роботою та після неї.

mashynna-shtukaturka-abo-ruchna

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВИШТУКАТУРЮВАННЯ СТІН МАШИННИМ СПОСОБОМ? Розглянемо послідовність дій для якісного нанесення штукатурки на оброблювану поверхню за допомогою штукатурної станції. Як приклад штукатурки для обробки поверхонь машинним способом можна привести суху будівельну суміш на основі гіпсового в'яжучого PLATO MultiStart від компанії Siniat. До складу суміші включені спеціальні добавки, які забезпечують підвищену адгезію та тривалий час знаходження суміші у готовому до нанесення стані.

PLATO MultiStart володіє наступними характеристиками:

Розміри шару, що наноситься: від 5 мм до 30 мм. Максимальна зернистість: до 0,63 мм. Стійкість до стиснення та згину: 3,9 МПа та 2 МПа відповідно. Адгезія: більше за 0,5 Мпа. Витрата води на 10 кг суміші: близько 6,5 л. Витрата суміші на нанесення шару товщиною 10 мм на кожен м² поверхні: до 10 кг. Час роботи: мінімум 60 хвилин. Час схоплювання: мінімум 180 хвилин. Час висихання: у залежності від товщини, температури та вологості може займати до 7 діб. Після того, як з вибором суміші ви визначилися, необхідно попередньо підготувати основу для подальшого нанесення штукатурки.

Підготовка основи під машинне нанесення штукатурки Перед нанесенням штукатурки, поверхню стіни, підлоги або стелі необхідно ретельно очистити від бруду, пилу, різних масляних або бітумних плям. Температура під час роботи не повинна бути нижча за 5°С, а вологість вищою за 60%.

Залежно від матеріалу поверхні обробка відбувається у такий спосіб:

Гігроскопічні поверхні, тобто ті, що сильно вбирають вологу, такі як силікатна або керамічна цегла, газобетон та т.п. обробляються ґрунтовкою, яка глибоко проникає, для зменшення та вирівнювання поглинаючої здатності й для уникнення нерівномірного схоплювання штукатурки. Щільні, гладкі, слабо поглинаючі вологу поверхні, такі як бетон та пінополістирол, обробляються ґрунтовкою типу «Бетонконтакт» для поліпшення адгезії. Порядок виконання робіт при нанесенні штукатурки машинним способом Завантажуємо штукатурну суміш PLATO MultiStart у штукатурну станцію, додаємо воду. Після отримання готової суміші наносимо її рівномірно на поверхню. Розрівнюємо за допомогою правила. Чекаємо 10-15 хвилин та акуратно змочуємо поверхню водою. За допомогою губки затираємо до появи «гіпсового молочка». Затираємо металевим шпателем для отримання гладкої поверхні. Під час роботи зі штукатурною машиною дотримуйтеся наступних правил:

У тому випадку, якщо необхідно зробити перерву у роботі машини більше ніж на 15 хвилин, слід очистити від суміші бункер для змішування, шнекову пару та шланг подачі розчину. Пам'ятайте, що час роботи з сумішшю після змішування з водою становить близько 3 год у залежності від типу поверхні, температури та відносної вологості. Після використання станцію слід негайно промити водою, поки залишки суміші не застигли. Для швидкого висихання штукатурки слід забезпечити гарну вентиляцію приміщення. Залежно від умов навколишнього середовища час висихання займає до 7 діб.

< Back

 

 

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва