Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЯК ПРАВИЛЬНО ШПАКЛЮВАТИ ГІПСОКАРТОН?

Гіпсокартон - універсальний будівельний і оздоблювальний матеріал. Він простий у використанні, підходить для домашнього ремонту своїми руками. Чому потрібно обов'язково шпаклювати листи ГК? Як це робити правильно?

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЩО ТАКЕ ШПАКЛІВКА ГІПСОКАРТОНУ?

Шпаклювання гіпсокартону - обробка з'єднань між плитами, а також підстав (поверхні самих плит) та їх країв. Вона необхідна для підготовки плит до наступних етапів обробки (фарбуванню, обклеюванню шпалер, штукатурці, облицюванню керамічною плиткою).

Шпаклівка гіпсокартону забезпечує основі, яка буде піддаватися обробці, належну гладкість, чистоту та міцність, виключає забруднення та нерівності.

Вона необхідна не тільки для того, щоб досягти ідеально рівної поверхні стін, але й для того, щоб, коли ви вирішите змінити обробку чи прибрати стару штукатурку або плитку, вам не довелося це робити разом із картонним шаром, без якого будь-який ГКЛ втратить свої первинні властивості.

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ШПАКЛІВКА ПО ГІПСОКАРТОНУ?

Щоб підготувати листи ГК до подальшої обробки, потрібно знати, як шпаклювати гіпсокартон правильно, щоб шви між листами були добре оброблені, а поверхня вийшла ідеально гладкою.

Спершу виконується підготовка стиків, очищення швів від частинок гіпсу, пилу. Потім готується те, чим шпаклювати гіпсокартон, тобто шпаклювальна маса та необхідний інструмент.

Для роботи вам знадобиться:

  • шпаклівка PLATÓ;

  • шпателі;

  • армуюча стрічка (паперова, самоклеюча зі скловолокна, проста скловолоконна).

Після обробки швів шпаклюється основа листів.

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЯК ПРАВИЛЬНО ШПАКЛЮВАТИ ГІПСОКАРТОН?

Шпаклівка гіпсокартону під фарбування починається з обробки швів. На підготовлену (очищену від пилу) поверхню швів наноситься шпаклювальна маса. Її потрібно нанести на шов перпендикулярно до лінії стику листів. При кожному нанесенні треба вдавлювати її глибоко у шов, щоб заповнити усю щілину. Коли уся щілина буде оброблена, одним плавним простягаючим рухом пройдіть вздовж неї шпателем, щоб розгладити та рівномірно розподілити шпаклювальну масу.

Якщо виконується шпаклівка стелі із гіпсокартону, а також інших конструкцій, що піддаються значним механічним навантаженням та вібраціям, - обов’язково використовується армуюча стрічка.

Шпаклівка на гіпсокартон виконується у приміщеннях при температурі, вищою +10 градусів Цельсія. Оптимальний рівень вологості - до 70%. Приміщення повинно бути прогріте заздалегідь, до початку оздоблювальних робіт.

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЯК ПРАВИЛЬНО ШПАКЛЮВАТИ СТЕЛЮ ІЗ ГІПСОКАРТОНУ З АРМУЮЧОЇ СТРІЧКОЮ ДЛЯ ШВІВ?

Для армування швів використовується три види стрічок:

  • паперова;

  • сіткова скловолоконна стрічка-самоклейка;

  • стрічка зі скловолокна або флізеліну.

Паперова стрічка забезпечує найвищу надійність шву, але використовується тільки для конструкцій, від яких не вимагається відповідність стандартам вогнестійкості.

  • Перед тим, як шпаклювати стелю із гіпсокартону з використанням паперової стрічки, треба замочити її у місткості із водою.

  • Поки йде замочування, нанесіть на стик двох плит шпаклівку PLATÓ Filler.

  • Вийміть стрічку із води та втисніть у шпаклювальну масу, яку ви нанесли на листи ГК.

  • Слідкуйте за тим, щоб стрічка щільно прилягала до шпаклівки.

  • Покрийте поверхню стрічки шпаклювальним гіпсом та дочекайтеся висихання, щоб проводити подальші оздоблювальні роботи.

  • Накладіть ще один тонкий шар гіпсу так, щоб краї цього шару на 5-6 см були ширше шва.

  • Після висихання другого шару, накладіть ще один. Цей шар шпаклювальної маси повинен бути ширше від краю шва на 6-8 см.

  • Краї шва зробіть тонкими, щоб вони майже не відставали від поверхні гіпсокартонної плити.

  • Коли останній шар висохне, треба відшліфувати його дрібнозернистим наждачним папером або спеціальною машиною для шліфування.

Самоклеюча сітчаста скловолоконна стрічка не має обмежень у використанні. Шпаклівка стін із гіпсокартону з її використанням відповідає вимогам стандартів вогнестійкості.

Порядок робіт:

  • Приклеїти стрічку до стиків гіпсокартонних листів.

  • Нанести шпаклювальну масу по краю плит та рівномірно розподілити її.

  • Втиснути стрічку у шов, нанести ще один шар шпаклівки та дати йому висохнути.

  • Накласти наступний шар так, щоб його краї на 5-6 см були ширше шва.

  • Після висихання попереднього шару нанести ще один - на 6-8 см ширше шва.

  • Дочекатися, коли гіпс висохне, та відшліфувати його поверхню дрібним наждачним папером.

Скловолоконна або флізелінова стрічка також відповідає вимогам вогнестійкості. Для шпаклівки гіпсокартону під шпалери її використовують таким чином, як паперову стрічку. Нанесіть на краї плит шпаклівку, потім прикладіть стрічку, щільно притиснувши до шва. Послідовно нанесіть шари гіпсу, давши кожному шару висохнути. Дочекайтеся висихання фінішного шару та відшліфуйте його.

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ШПАКЛІВКА ДЛЯ ГІПСОКАРТОНУ

Чим шпаклюють гіпсокартон? Для обробки листів гіпсокартону використовують фінішну тонкошарову шпаклівку. Для оптимальної роботи вона повинна мати консистенцію густої сметани.

Переконайтеся у тому, що підготовлена маса однорідна, добре розмішавши її будівельним міксером.

ЧИМ КРАЩЕ ШПАКЛЮВАТИ ГІПСОКАРТОН?

Бажано використовувати пластичні види гіпсової шпаклівки, які не дають усадку, добре заповнюють нерівності та тріщини, піддаються шліфуванню. PLATÓ - фінішні шпаклівки з відмінними робочими характеристиками й екологічним складом.

ЯК ШПАКЛЮВАТИ СТІНИ ІЗ ГІПСОКАРТОНУ ШПАКЛІВКОЮ PLATÓ?

Щоб шпаклювальна маса добре заповнювала шви, рівномірно лягала на поверхню ГКЛ, з нею потрібно правильно працювати:

  • Ознайомтеся з інструкцією на упакуванні.

  • Доведіть масу до однорідного стану, без грудок.

  • Підготовляйте таку кількість розчину, який треба для використання протягом однієї години.

Якщо для монтажу стін та перегородок використовуються багатошарові конструкції з листів ГК, стики плит шліфуються навіть у внутрішніх шарах.

Шпаклівка гіпсокартону під Фарбування / під Шпалери правильно | Чим і як шпаклювати гіпсокартон для стелі та стін - Siniat

ЯК ШПАКЛЮВАТИ ГІПСОКАРТОН ПІД ШПАЛЕРИ?

Шпаклювання гіпсокартону під обклеювання шпалерами - завдання, посильне навіть для початківця чи домашнього майстра. Для вінілових шпалер обов'язкове суцільна шпаклівка гіпсокартонних стін. обмежитися обробкою стиків, країв та швів недостатньо. Шпаклюємо гіпсокартон у кілька етапів:

  1. Підготуйте шпаклювальну масу, змішавши порошок із водою у потрібних пропорціях. Розмішайте масу до однорідної консистенції густої сметани. Переконайтеся, що вона готова до роботи. Для цього нанесіть трохи гіпсу на шпатель та потримайте його вертикально. Якщо суміш не стікає, приступайте до роботи.
  1. Підготовка гіпсокартону до шпаклівки - видалення пилу, частинок гіпсу.

  2. Нанесіть шпаклівку перпендикулярно шву. При необхідності використовуйте армуючу стрічку. Потім пройдіть по стику поздовжнім рухом та розрівняйте його.

  3. Коли всі шари висохнуть, відшліфуйте їх, щоб поверхня стала ідеально гладкою та рівною.

  4. Нанесіть шар фінішної шпаклівки. Дайте йому висохнути, та відшліфуйте.

Головне у шпаклівці ГКЛ під шпалери – це добре обробити кути, стики та краї листів.

Подальша обробка гіпсокартону під шпалери передбачає ґрунтовку стін. Клеїти шпалери можна тільки після повного висихання ґрунтовки.

В технології шпаклівки гіпсокартону під шпалери обов'язковим є використання ґрунтовки. З нею легше буде видаляти старі шпалери, коли ви будете робити у квартирі наступний ремонт.

ЯК ШПАКЛЮВАТИ ГІПСОКАРТОН ПІД ФАРБУВАННЯ?

Шпаклівка стелі із гіпсокартону під фарбування також, як і обробка ГКЛ для обклеювання шпалерами, передбачає стартову обробку, тобто обробку швів та стиків.

  • Перед тим, як шпаклювати стелю із гіпсокартону під фарбування, придбайте армуючу стрічку. Відріжте від неї шматок, що відповідає довжині оброблюваного шва.

  • Нанесіть шпаклівку на шви та притисніть стрічку.

  • Нанесіть на неї потрібну кількість шарів. Дайте їм висохнути, та обробіть дрібним наждачним папером.

Шпаклівка ГКЛ під фарбування - обов'язкова обробка листів фінішним покриттям, щоб їх поверхня була гладкою та рівною. Коли шар шпаклівки висохне, обробку гіпсокартону під фарбування продовжує ґрунтовка. Нанесіть ґрунтувальний засіб на стіни або стелю та дайте йому висохнути.

Важливо не тільки знати, як зашпаклювати гіпсокартон для подальшого фарбування, але й те, які фарби не варто використовувати. Не використовуйте силікатні фарби, фарби із рідким склом та вапном. Працюйте тільки із фарбами, призначеними для гіпсокартону.

Оздоблення гіпсокартону Шпаклівка гіпсокартону - підготовчий етап для подальшої обробки цього матеріалу: клеєння шпалер, фарбування, нанесення декоративної штукатурки, лакування, облицювання керамічною плиткою.

Незалежно від того, якому варіанту обробки стін ви віддаєте перевагу - вінілові шпалери або фарбування, - обов'язкова обробка швів, кутів та країв ГКЛ, покриття листів фінішною шпаклівкою.

Нанесення декоративної штукатурки на листи ГК Шпаклівка стелі із гіпсокартону своїми руками для нанесення декоративної штукатурки проводиться за допомогою фінішної тонкошарової шпаклювальної маси, наприклад, PLATÓ Finish.

Як тільки шпаклівка гіпсокартону висохне, обробіть її ґрунтовим засобом та дочекайтеся, доки він висохне. Переконайтеся, що стіни висохли та починайте виштукатурювання. Використовуйте тільки тонкошарові види штукатурки. Якщо штукатурка кольорова, щоб листи ГК не просвічувалися, пофарбуйте їх у колір майбутнього декору.

Облицювання плиткою Гіпсокартонні плити PLATÓ часто використовуються для монтажу легких перегородок, що облицьовуються керамічною плиткою. В цьому випадку шпаклівка по гіпсокартону - такий же обов'язковий етап обробки стін, як і для фарбування або виштукатурювання. Різниця полягає у тому, що шпаклівка по гіпсокартону в цьому випадку не вимагає шліфування. Після висихання тонкого шару шпаклівки, нанесіть плитковий клей згідно з рекомендацією його виробника.

Якщо така перегородка монтується для ванни або санвузла, рекомендовано використовувати вологостійкі гіпсокартонні листи з відповідним маркуванням.

ШПАКЛІВКА ГІПСОКАРТОНУ СВОЇМИ РУКАМИ: ПОРАДИ ПОЧИНАЮЧОМУ МАЙСТРОВІ

Як наносити шпаклівку на гіпсокартон ви вже знаєте. Розповімо вам про маленькі хитрощі та нюанси, з якими ви зіткнетеся під час роботи.

Шпаклівка ГКЛ вимагає підготовки листів. Вона полягає у перевірці усіх кріплень та саморізів. Переконайтеся, що їх капелюшки не виступають над поверхнею аркуша. В іншому випадку – їх треба закрутити.

Наносити матеріал треба тонкими шарами і для затирання швів, і для вирівнювання поверхні.

Навіть, якщо поверхня після шпаклювання здається вам гладкою, пройдіться по ній дрібної наждачкою, щоб видалити крупинки шпаклювальною маси та незначні шорсткості, залишені шпателем.

Шпаклівка гіпсокартонної стелі може проводитися з ґрунтовкою стиків перед їх заповненням шпаклювальним розчином. Вона додасть більшої адгезії краям листів, що важливо, якщо ви не використовуєте армуючу стрічку.

Нанесення шпаклювальної маси не займає багато часу. Довше часу потрібно на просушування підготовленого покриття. Плануючи ремонтні роботи, враховуйте, що на висихання може піти до 24 годин. Якщо у приміщенні буде кімнатна температура, висихання всіх шарів шпаклівки та ґрунтовки займає менше часу.

Наносячи шпаклівку на стелю з ГКЛ, використовуйте армуючу стрічку не тільки для перекривання швів на самій стелі, але й для кутових стиків, де він стикається зі стінами.

Висновок Наостанок декілька основних висновків:

  1. Який би варіант обробки стін з ГКЛ у своїй квартирі ви не обрали, шпаклювати потрібно усю поверхню стіни.

  2. Підготуйте приміщення, поверхню листів, інструменти та суху шпаклівку заздалегідь.

  3. Слідкуйте за тим, щоб шпаклівка, ґрунтовий засіб, а також фарба або штукатурка, які поетапно наносяться на стіни, повністю висохли. Кожне нове покриття треба наносити тільки після висихання попереднього.

  4. Дотримуйтесь інструкцій виробників шпаклівок, фарб, сухих штукатурок, щоб уникнути помилок.

Тепер ви знаєте, як шпаклюють гіпсокартон. Це не так складно, як здається на перший погляд. Головне – це використовувати якісні матеріали та зручні інструменти, які добре лежать у руці.

< Back

 

 

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва